“WIKA!”

film dokumentalny, 80 minut
Scenariusz i reżyseria: Agnieszka Zwiefka
Zdjęcia: Monika Kotecka
Dźwięk: Katarzyna Szczerba, Anna Rok
Koordynatorka produkcji: Zofia Kujawska
Producentki: Katarzyna Ślesicka, Anna Stylińska, Katarzyna Kosicka-Polak

Musical  dokumentalny o   DJ Wice i innych młodych seniorach. Nasza bohaterka Wika jest najstarszą DJ-ką w Polsce a być może i na świecie. W wieku 80 lat gra w klubach muzycznych dla publiczności młodszej od jej wnuków. I nie ma zamiaru się zestarzeć.

Produkcja: MY  WAY STUDIO sp. z o.o.
Koprodukcja: HBO Europe, ma.ja.de (Niemcy), Mazowiecki Warszawski Fundusz Filmowy, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Fundacja Widok, Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, Chilli Productions.

Dofianansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Fundusz Polsko-Niemiecki
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską.

Planowana premiera: zima 2021/2022

Facebook.com/wikafilm/

WIKA – scena musicalowa

Agnieszka Zwiefka

Reżyserka filmów dokumentalnych. Laureatka m.in. Srebrnego Roga na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Wielkiego Złotego Nanuka na międzynarodowym festiwalu Flahertiana, nagrody Powiększenie na MFF T-Mobile Nowe Horyzonty i nagrody Urania na festiwalu LET’S CEE. Członkini Europejskiej Akademii Filmowej, EWA European Women’s Audiovisual Network i Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Przez 12 lat współpracowała z TVP jako autorka nagradzanych programów publicystycznych i krótkich form reporterskich.

W 2007 obroniła doktorat z zakresu nowych mediów i od tamtej pory pracuje jako wykładowca dziennikarstwa telewizyjnego oraz filmu dokumentalnego na Uniwersytecie Wrocławskim.

Jej pełnometrażowy debiut „Królowa Ciszy” (2014) miał premierę na festiwalu IDFA a później był pokazywany na ponad 50 festiwalach na całym świecie i emitowany przez stacje telewizyjne HBO Europe, ARTE, SVT (Szwecja), YLE (Finlandia) i RAI (Włochy). Absolwentka międzynarodowych programów szkoleniowych ESoDoc, DOK.Incubator, ScripTeast czy Berlinale Talents